[monster] Sluipmoordenaar

Sluipmoordenaar není z našeho světa. Je to nájemný vrah, kterého je třeba povolat z astrálního moře vzácným rituálem, při němž je obětováno tolik lidí, aby to vydalo v úrovních na dvojnásobek úrovně zamýšleného cíle, jenž je určen pomocí vzorku krve, vlasů, nehtů nebo velmi starého osobního předmětu. Černokněžníci tradičně obětují dva tucty sedláků.

Sluipmoordenaar ve skutečnosti není jedna osoba, ale šest šedých humanoidů, kteří jsou v dokonalé fyzické kondici a od lidí se liší jen poloprůsvitnou kůží, černýma očima, absencí vlasů či chlupů a velmi ostrými zuby. Osobu, která je vyvolala už nekontaktují, platba v duších i výběr cíle proběhly při rituálu. Všech šest Sluipmoordenaar má společné vědomí a dokáží svou oběť vystopovat na neomezenou vzdálenost. Neútočí ovšem najednou. Vždy jde jen jeden, zatímco ostatní se zakuklí v nejbližší vlhké jeskyni nebo sklepě.

Pokaždé, když některý z nich selže a zemře, tak se ostatní vyvinou, tak aby byli proti danému druhu boje či nebezpečí lépe připraveni, a vyšlou dalšího. Jinými slovy, když prvního upálíte, tak ten další bude mít nehořlavou kůži. Toho utopíte a další bude mít žábry a nehořlavost. Tak ho rozsekáte mečem, a třetí bude nehořlavý, schopný dýchat vodu a od loktů dál bude mít místo rukou dlouhé černé čepele (a vícenásobné útoky). Naženete ho tedy do údolí a ukamenujete. Další bude krom všeho předchozího vybaven i párem blanitých křídel nebo skákavých raptořích nohou. A tak dále, dokud nezemřete nebo dokud jich nezabijete všech šest.

Sluipmoordenaar

Úroveň: 4
Obrana: 11
Útoky: zuby (1d6)
Specialita: přijde ještě pětkrát, vždy silnější než předtím (viz výše), možno zvyšovat i životaschopnost.
Záchranný hod: 13

Reklamy

About Quentin

lazy roleplayer, series freak and mmorpg addict Zobrazit všechny příspěvky, jejichž autorem je Quentin

5 responses to “[monster] Sluipmoordenaar

 • Bajo

  To zakuklení poblíž a mutování je fakt dobrý nápad

 • Quentin

  Díky.

  Je to kombinace učenlivých červů z Tremors (výbornej film s Kevinem Baconem) a kozlů ze Small Favor (jedna z knih Dresden Files) s přidanou mutací :)

  A sluipmoordenaar je holandsky vrah, alespoň to tvrdí google translator.

 • Bajo

  Hehe, myslím že podobným mixováním slov a motivů z knih nebo filmů vznikla spousta původních monster v DnD :-)

 • Bifi

  Vyborne Quentine! Mozno by to chcelo zopar mutacii navrhnut mechanicky, ci?

 • Quentin

  Taky jsem nad tím uvažoval, ale odnd je dost jednoduché na to, aby každý zvládl jednotlivé mutace vymýšlet na míru proti svým hráčům. Kdybych do článku nějaký vzorový napsal, tak by se toho mohl někdo chytit a používat jen ty.

  Předpokládám, že u magických efektů bude mutant získávat imunitu na jednotlivé efekty (blesky, oheň, iluze, kyselina…)
  U přímočarého boje, bych zvýšil AC o 6 (kůže s tvrdostí plátové zbroje), pak přihodil nějaké ty čepele (1d8, 2 útoky za kolo), pak vyšší životaschopnost a ještě těžší zbraně (dva páry rukou např, tzn 4 útoky za kolo)
  Pokud by se postavám podařilo, ho někde uvěznit, tak by si sebevražedně prokousl zápěstí a další by měl schopnost teleportace do vzdálenosti třeba 20ti metrů.
  Pokud by ho unavily třeba útěkem na koni a pak dorazili, tak kentauří tělo nebo raptoří nohy.
  Pokud by ho rozstřílely nebo zavalily z nějaké nedostupné pozice, tak křídla.
  Pokud by ho překvapily ze zálohy, tak zesílené smysly (oči, uši…)
  Pokud by ho utopili, tak žábry.
  Pokud by se mu ztratily třeba ve městě a poštvaly na něj stráž, tak schopnost měnit podoby (nebo jen další bitevní upgrade, aby si i se strážema poradil)
  Upgrade v podobě smrtelného jedu nebo ohnivého dechu bych použil jedině v případě, že by oběť nešla roztrhat a sežrat, ať už kvůli magické zbroji nebo nějaké formě regenerace.

  Správná taktika je zabít ho šesti různými způsoby, kdy žádný z nich není moc velký overkill, aby to nespustilo nějakou extrémnější mutaci.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: