4e Custom Battlegrounds!

Bambusový háj
– kdokoli, kdo je od vás 3 čtverce a víc má concealment
– jako move akci můžete přeseknout několik stromků a nechat je padnout na soupeře (Dex vs. Reflex, Hit: Target grants combat advantage until the start of your next turn)

Čajovna
– čtverce se stoly, pohovkami a židlemi jsou obtížný terén
– jako standard akci:
– můžete po někom vrhnout vřící čaj, džbán s vínem ap (Ranged 2, Dex vs Ref, Hit: Blinded until begining of your next turn, use only when standing on or next to a table)
– můžete na nepřátele strhnout závěs (Blast 2, Str vs Ref, Hit: Weakened and Slowed until the end of your next turn, only when standing next to a window)
– jo a stěny jsou obtížný terén

Citované nápady jsou Conlaie (odtud). Takovéhle bojiště jsou fajn inspirace, takže zkusím pokračovat. Z každého místa můžete některé prvky vynechat, jiné přidat … jde jen o různé návrhy (a moje jsou pěkně za vlasy přitažený)


Hřbitov

 • Ohraničeno kovovým plotem, který se dá překonat na moderate athletics check
 • Uzamykatelná brána. Easy Thievery check na odemčení nebo hard strength check na vyražení.
 • V řadách nebo i náhodně rozmístěné náhrobky na jejichž čtverec lze vstoupit a počítat si cover.
 • Pro větší členitost můžeme rozmístit nějaká neudržovaná křoviska jako difficult terrain a stromy, které zabírají celý čtverec, takže se na ně dá vstoupit jen vyšplháním (easy athletics, dva čtverce pohybu) a poskytují cover.
 • Zajímavé může být i mauzoleum nebo krypta, kde jsou rakve nebo sarkofágy jako difficult terrain.
 • Dveře do krypty mohou být stejné jako u vchodu na hřbitov, nebo kamené, ty se otevírají buď jako jeden hard thievery check nebo medium strength check na tři úspěchy/neúspěchy
 • Pokud je noc a některý s bojujících přejde do bloodied nebo zemře na nebo vedle náhrobku, rakve či sarkofágu, tak se na nejbližším volném čtverci objeví dle libosti (ovšem na výrazně nižší úrovni než jsou bojující) skeleton (MM str. 234) nebo zombie (MM str. 274) a zaútočí na nejbližší živý cíl.

Bažina

 • Po gridu libovolně rozmístíme stromy, které zabírají celý čtverec, takže na ně lze vstoupit jen vyšplháním (easy athletics, dva čtverce pohybu) a poskytují cover.
 • Nejlépe popsat stromy jako husté vrby a nechat možnost pro toho, kdo je na stromě jako move akci přeseknout několik větví/šlahounů a nechat je padnout na vedle stojícího soupeře dexterity vs. reflex, hit: target grants combat advantage until the start of your next turn
 • Po různu mezi stromy rozmístíme plochy bažiny.
 • Bažina je difficult terrain a každý, kdo v ní začíná kolo je cílem útoku lvl vs reflex, hit: slowed (save ends), neuspěje-li v první záchraně nebo nevyleze z bažiny, tak je immobilized a dazed (save ends), úspěch ho přesune zpět do slowed (save ends), neúspěch viz. pravidla pro topení.
 • Zábavné zpestření je náhodný respawn plynových bublin v bažině. Bublina se objeví a další kolo si hodi save. Úspěch, zůstane, neúspěch, vybuchne jako burst1, lvl+3 vs reflex, hit: low limited damage expresion(acid). Může vybuchnou samozřejmě dřív,  když do ní někoho natlačíte.

Gnómská laboratoř

 • V laboratoři jsou čtyři věci, regály podél stěn, stůl plný oranžových baňěk(libovolný počet) a skumavek(také libovolný počet), stůl s černou hmotou kolující ve skleněné soustavě a dvě levitující kovové koule.
 • Kdokoli stojí vedle oranžového stolu může jako standard akci hodit velkou baňku jako area burst1 within 5 squares, dexterity vs reflex, hit: medium normal damage expresion(fire), effect: plocha hoří do konce encounteru a zraní každého procházejícího a každého zde kolo začínajícího za low normal  damage expresion(fire).
 • Navíc si může kdokoli jako minor akci oranžovou skumavkou polít zbraň a vytvořit tak ohnivou čepel (+2 fire damage do konce encounteru).
 • Pokud se jakkoli rozbije černá souprava (někým schválně jako minor action, neuváženým area, burst nebo blast útokem, nebo je do ní někdo natlačen) tak se do burst2 rozšíří halucinogenní pára způsobující panický strach lvl+3 vs Will; hit: cíl utíká svou rychlostí nejkratší cestou od soupravy, po cestě probíhá případnými plameny i provokuje attack of opportunity.
 • Kovové koule jsou umístěny daleko od sebe (někde blízko protějších rohů místnosti) a kdokoli na vedlejším čtverci může strávit celou move akci osaháváním koule, což ho teleportuje k jím vybranému políčklu vedle druhé koule. (pokud jste udělali místnost hodně velikou, tak můžete nechat teleport jen jako minor akci)
 • Regály podél stěn nemají speciální účel, ale bylo by hezké občas hráčům dát nějaký léčivý lektvar, tady by se jich pár hezky vyjímalo.
 • Pokud by bojiště vypadalo prázdně, tak přihoďte nějaké sudy, stoly a přístroje jako difficult terrain.
 • Určení možných efektů všech věcí v místnosti chce easy arcana check (na kazdou věc zvlášť)

Možná časem přibudou další…

Reklamy

About Quentin

lazy roleplayer, series freak and mmorpg addict Zobrazit všechny příspěvky, jejichž autorem je Quentin

3 responses to “4e Custom Battlegrounds!

 • conlai

  Hezké.

  Ten hřbitov mě přivedl na myšlenku pentgramu, který, kdykoli v něm někdo prolije krev (get bloodied, take damage when bloodied), vyvolá impa nebo podobnou potvoru. A nebo se v něm síla střádá a po určitém množství hp se stane (objeví) něco horšího.

  V minulé hře se bojovalo na ulici a měli jsme kolemjdoucí, které jde využít jako živý štít (immediate interrupt, +2AC, if you’re not hit, innocent bystander dies). Bylo to zamýšleno spíš pro záporáky, ale i nějeden hráč nepohrdnul plus dvojkou… jen jsem zapomněl s nimi pohybovat. Během pár kol by se totiž asi měli rozutéci…

 • Quentin

  kolemjdoucí, které jde využít jako živý štít (immediate interrupt, +2AC, if you’re not hit, innocent bystander dies).

  ubercool ;-)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: